Deštník jako módní doplněk

Deštník patří do života i do filmových příběhů

Existují filmové postavy, které si bez deštníku vůbec neumíme představit, třeba Tulák Charlie Chaplina. Někteří divadelní a filmoví hrdinové dokáží divy právě díky deštníku – s jeho pomocí létá Marry Poppins a neobejde se bez něj ani Pan Tau, němý pilot s kouzelnou černou buřinkou. Deštníky hrály například ve skvělém hollywoodském muzikálu Zpívání v dešti s Gene Kellym, Donaldem O´Connorem a Debbie Reynoldsovou v hlavních rolích anebo ve francouzské komedii Rána deštníkem, ve které známý francouzský herec Pierre Richard ztvárnil roztržitého herce, jenž se omylem připlete mezi mafiány.

Pamatujete si ještě, o co v tom filmu z roku 1980 šlo? Herec Gregoire Lecomte se snaží najít dobrou práci, ale dostává pouze štěky. Jednoho dne ho pozve do své kanceláře producent, který shání herce do role zabijáka. Gregorie si ale splete dveře a omylem vejde do kanceláře mafiánského šéfa, který očekává nájemného vraha. Gregorie převezme nabídku v domnění, že se jedná o film. A tak se vydává splnit úkol na narozeninovou party do Saint-Tropez, vybaven deštníkem s vystřelovací jehlou napuštěnou jedem v domnění, že deštník je pouhou rekvizitou. Ano, i tak neblahou úlohu nebezpečné zbraně může mít tak krásný módní doplněk.

My však máme rádi deštník pro jeho tradiční, bohulibou, praktickou i estetickou roli. Vždycky nás bezpečně chrání před deštěm nebo, jakožto slunečník, před slunečními paprsky a je naším věrným pomocníkem v mnoha životních situacích. „Už pětadvacet let, co dovážím deštníky z Řecka a Itálie, se snažím propagovat fakt, že deštník je především svébytný módní doplněk, který podtrhuje osobnost svého nositele či nositelky. Ať vyznáváte sportovní, ležérní nebo elegantní módu, ať jste muž, žena či dítě, pro každou příležitost a typ jsme schopni nabídnout vhodný model. Na designu deštníků se podílejí skvělí návrháři a designéři zvučných jmen, takže díky jejich práci i z hlediska tvarů, barev a vzorů si může každý vybrat ten svůj a cítit se jako filmová hvězda,“ říká Simona Spoustová, jednatelka společnosti Simmy, s.r.o.

A jaký deštník z portfolia Simmy se líbí vám?