Blog

V srpnu se deštník bude hodit. Vyberte si z letních hitů!

Možná máte podobnou zkušenost: letošní prázdniny se nápadně podobají těm, které si my, narození v minulém století, pamatujeme z dětství. Tehdy totiž nebyla tak horká léta, v nichž padají teplotní rekordy (mimochodem ten český je ze 7. srpna 2012, kdy bylo v Dobřichovicích naměřeno +40,4 stupňů Celsia). Tehdy se mnohem častěji střídaly pěkné dny s těmi chladnými, deštivými či bouřkovými. Platilo, že „není špatné počasí, jen špatné oblečení“. Na výlet, letní tábor nebo na vandr jsme si tradičně balili spacáky a s nimi i teplou bundu, mikinu, ponožky, pláštěnku a také DEŠTNÍK.

Podle prognóz na letošní srpen se nám tento praktický módní doplněk bude hodit zejména na konci měsíce. Předpovědi počasí hovoří o tom, že srpen bude teplotně i srážkově průměrný, což v Česku z pohledu statistik představuje průměrně 210 hodin slunečního svitu a 63 mm srážek. Hlavně v poslední srpnové dekádě se očekávají  přeháňky a bouřky doprovázené deštěm. A tak buďte připraveni, protože kdo je připraven, není překvapen!

Z naší nabídky deštníků si určitě vyberete. V kolekci máme kousky luxusní i ty pro běžné nošení, ať už se jedná o dámské, pánské či dětské. K hitům letošní sezóny patří například dámské holové deštníky značky Perletti s veselými motivy donutů a makronek, krásnou zlatou rukojetí a sklolaminátovou konstrukcí odolnou proti větru. Velmi oblíbené jsou i luxusní průhledné deštníky Santoro s panenkou Gorjuss od návrhářky Suzanne Woolcott, tvarované do kopule a skvěle chránící ramena. Rodiče jistě ocení, že nové průhledné dětské deštníky s hravými motivy pro holky i kluky jsou vybaveny reflexními prvky. A pokud hledáte něco překvapivého, objevte například luxusní dámský holový deštník netradičního čtvercového tvaru. Nezapomeňte, že i díky deštníku můžete být jiní a originální! Hezké léto!

_TS_0981_small                         1__TS_0976_small

Černobílé variace i barevné puntíky na veletrzích STYL a KABO

Veletrhy STYL a KABO se blíží! Letos se uskuteční od soboty 22. do pondělí 24. února v pavilonu P brněnského výstaviště, kde se pod jednou střechou představí vystavovatelé  oděvů společně  s vystavovateli obuvi a dalších doplňků. Navštivte nás na stánku č. H02 a přijďte si vybrat ideální deštník z široké nabídky Simmy s.r.o!

Na našem stánku najdete kvalitní deštníky, které dovážíme především z Itálie a Řecka. Krásně sladit tento doplněk s vaší osobností pro vás jistě bude hra i hračka. A příležitost dostanou jak dámy, tak pánové a děti, protože deštníky z naší kolekce jsou určeny pro všechny genderové i věkové kategorie. Aktuálně jsou hodně žádané například dámské černobílé kombinace s leopardím vzorem, kohoutím stopami nebo puntíky. Puntíkované deštníky máme ve všech možných barvách a variacích. Můžete si vybrat jak manuální skládací deštníky, které jsou lehčí, tenčí a ideální pro celodenní pohotovostní nošení, tak třeba skládací, plně automatické deštníky, které disponují Open & Close systémem, kdy deštník otevřete i zavřete pouze zmáčknutím.

Veletrhy módy STYL a KABO jsou jednou z mála kontraktačních akcí svého druhu ve střední Evropě, takže neváhejte a udělejte si hezký den s paní módou. Kromě deštníků se můžete podívat na módní přehlídky nebo se dozvědět víc o tom, co právě frčí. Například v sobotu bude o nových módních trendech mluvit holandská specialistka Ellen Haeser, anebo téma cirkulárního fashion systému a budoucnosti módního průmyslu otevře Kamila Boudová, která učí udržitelnou módu na vysokých školách v Paříži i Čechách.

Valentýn může být slunečný i v dešti
Už máte vybraný valentinský dárek? Máme pro vás jeden tip pro případ,
že právě na Valentina bude zrovna deštivé počasí. Jde o elegantní skládací
mini deštník z kolekce značky Perletti, který na okraji zdobí červená krajka,
má elegantní červenou rukojeť ve tvaru srdce a celý je posázen stříbrnými
beruškami. Dobrý nápad právě pro vaši berušku – co říkáte? 

Mimochodem – jsou to krásné starosti – vybrat na 14. února ten správný dárek
pro ženu vašeho srdce… V minulosti se prý muži řídili jiným znamením.
Ve starověkém Římě v předvečer Dne svatého Valentýna byly do „urny lásky“
vloženy lístečky se jmény dívek a mladí mužové si pak tahali lístečky – a dívka,
jejíž jméno si muž vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.
Dnes si můžete být jisti, že pod deštník schováte vaši vyvolenou, aniž by ji ovlivnila
taková lístečková loterie.
Legenda také říká, že tento den začal být známý jako
Den svatého Valentýna díky knězi stejného jména, který vzdoroval vládci Říma
Claudiu II., jenž zakazoval vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali z obavy,
že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn prý nesouhlasil
se svým vládcem a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven
14. února. Naštěstí dnes už je  tento den považován za romantický
svátek, a tak ho nezapomeňte řádně oslavit s osobou, kterou máte rádi – a pokud
vám k tomu bude svatý Petr posílat z nebe kapky deště,
berte je jako poselství radosti, štěstí a především lásky.