Blog

Novinka: Krásné a ekologické deštníky

V posledních letech se čím dál víc hovoří o tom, proč je dobré věci nevyhazovat, ale „točit“ poté, co splnily svůj účel a majitelům dosloužily. Cirkulární ekonomika je dnes velké téma, které zaměstnává mnohé ekonomy, ekology a další vědce. A není divu – stačí se podívat na statistiky.

Podle nich například každý rok vyprodukujeme 2,1 miliardy tun tuhého komunálního odpadu, z toho pouze 16 % (323 milionů tun) je zrecyklováno. Zhruba 87 % oděvů je vyhozeno nebo spáleno, což ročně stojí více než 100 miliard USD. Na Světovém ekonomickém fóru také zaznělo, že do roku 2050 by oceán mohl obsahovat více plastu než ryb (podle hmotnosti). A tak bychom mohli pokračovat…

Nad těmito fakty můžeme buď mávnout rukou anebo pro naši planetu něco udělat. B je samozřejmě správně! Výrobci deštníků z italské dílny Perletti se tímto směrem zamysleli a uvedli na trh speciální ekologické deštníky, jejichž látka je vyrobena z recyklovaných PET lahví a rukojeť z přírodního biologicky odbouratelného dřeva. V naší nabídce máme dámské skládací manuální i vystřelovací deštníky, stejně tak jako dámské holové deštníky s označením 3 RE (z anglického REcycle, REuse, REduce – recykluj, znovu použij a redukuj). Jsou opravdu krásné a jejich jemná barevnost i dekor v podobě jemných kvítků, lístků a semínek korespondují s jasným poselstvím: chovejme se lépe k naší přírodě.

Tyto „eco-friendly deštníky“ představují jeden z malých kroků na této cestě. Každý máme možnost takový krok udělat – a my věříme tomu, že to má smysl. Proto naše zboží balíme, pokud je to možné, do použitých papírových krabic a dalších recyklovaných obalů. Každý obyčejný den je příležitostí, jak změnit své zvyky, své chování, a tím i naši budoucnost. 

IMG_0212_smallIMG_0219_smallIMG_0231_small

V srpnu se deštník bude hodit. Vyberte si z letních hitů!

Možná máte podobnou zkušenost: letošní prázdniny se nápadně podobají těm, které si my, narození v minulém století, pamatujeme z dětství. Tehdy totiž nebyla tak horká léta, v nichž padají teplotní rekordy (mimochodem ten český je ze 7. srpna 2012, kdy bylo v Dobřichovicích naměřeno +40,4 stupňů Celsia). Tehdy se mnohem častěji střídaly pěkné dny s těmi chladnými, deštivými či bouřkovými. Platilo, že „není špatné počasí, jen špatné oblečení“. Na výlet, letní tábor nebo na vandr jsme si tradičně balili spacáky a s nimi i teplou bundu, mikinu, ponožky, pláštěnku a také DEŠTNÍK.

Podle prognóz na letošní srpen se nám tento praktický módní doplněk bude hodit zejména na konci měsíce. Předpovědi počasí hovoří o tom, že srpen bude teplotně i srážkově průměrný, což v Česku z pohledu statistik představuje průměrně 210 hodin slunečního svitu a 63 mm srážek. Hlavně v poslední srpnové dekádě se očekávají  přeháňky a bouřky doprovázené deštěm. A tak buďte připraveni, protože kdo je připraven, není překvapen!

Z naší nabídky deštníků si určitě vyberete. V kolekci máme kousky luxusní i ty pro běžné nošení, ať už se jedná o dámské, pánské či dětské. K hitům letošní sezóny patří například dámské holové deštníky značky Perletti s veselými motivy donutů a makronek, krásnou zlatou rukojetí a sklolaminátovou konstrukcí odolnou proti větru. Velmi oblíbené jsou i luxusní průhledné deštníky Santoro s panenkou Gorjuss od návrhářky Suzanne Woolcott, tvarované do kopule a skvěle chránící ramena. Rodiče jistě ocení, že nové průhledné dětské deštníky s hravými motivy pro holky i kluky jsou vybaveny reflexními prvky. A pokud hledáte něco překvapivého, objevte například luxusní dámský holový deštník netradičního čtvercového tvaru. Nezapomeňte, že i díky deštníku můžete být jiní a originální! Hezké léto!

_TS_0981_small                         1__TS_0976_small

Černobílé variace i barevné puntíky na veletrzích STYL a KABO

Veletrhy STYL a KABO se blíží! Letos se uskuteční od soboty 22. do pondělí 24. února v pavilonu P brněnského výstaviště, kde se pod jednou střechou představí vystavovatelé  oděvů společně  s vystavovateli obuvi a dalších doplňků. Navštivte nás na stánku č. H02 a přijďte si vybrat ideální deštník z široké nabídky Simmy s.r.o!

Na našem stánku najdete kvalitní deštníky, které dovážíme především z Itálie a Řecka. Krásně sladit tento doplněk s vaší osobností pro vás jistě bude hra i hračka. A příležitost dostanou jak dámy, tak pánové a děti, protože deštníky z naší kolekce jsou určeny pro všechny genderové i věkové kategorie. Aktuálně jsou hodně žádané například dámské černobílé kombinace s leopardím vzorem, kohoutím stopami nebo puntíky. Puntíkované deštníky máme ve všech možných barvách a variacích. Můžete si vybrat jak manuální skládací deštníky, které jsou lehčí, tenčí a ideální pro celodenní pohotovostní nošení, tak třeba skládací, plně automatické deštníky, které disponují Open & Close systémem, kdy deštník otevřete i zavřete pouze zmáčknutím.

Veletrhy módy STYL a KABO jsou jednou z mála kontraktačních akcí svého druhu ve střední Evropě, takže neváhejte a udělejte si hezký den s paní módou. Kromě deštníků se můžete podívat na módní přehlídky nebo se dozvědět víc o tom, co právě frčí. Například v sobotu bude o nových módních trendech mluvit holandská specialistka Ellen Haeser, anebo téma cirkulárního fashion systému a budoucnosti módního průmyslu otevře Kamila Boudová, která učí udržitelnou módu na vysokých školách v Paříži i Čechách.