Jak správně skládat deštníky

Umíte dobře složit deštník?

Zkušenosti z praxe ukazují, že až 90 % skládacích deštníků přijde k úhoně tím, že je lidé poškodí při skládání. A přitom stačí tak málo – nespěchat a věnovat tomuto úkonu patřičnou pozornost. Klíčem k úspěchu je dávat pozor na to, aby se při skládání látky nezkřížily dráty. Jejich konce se většinou dají složit do rukojeti, a tak je dobré vše zkontrolovat, než složený deštník omotáme páskem a vložíme do obalu. Samozřejmě je žádoucí deštník sušit rozevřený a teprve potom ho složit a uložit do skříně.

Mimochodem, víte že s myšlenkou skládacího deštníku přišla rakouská sochařka Slawa Horowitzová, později Duldigová, která vymyslela jeho design a v roce 1929 si nechala skládací deštník patentovat? Vše se zrodilo ve Vídni jednoho květnového rána za chladného a deštivého dne, kdy Slawa kráčela vybavena klasickým deštníkem do vídeňského Uměleckoprůmyslového muzea a říkala si: „Proč se musím vláčet s touto nemotornou věcí? Nemohu vymyslet malý skládací deštník, který bych snadno mohla nosit v kabelce?“ A tak za pomoci své sestry Relly a tehdy ještě blízkého přítele Karla Duldiga vytvářela návrhy a s místním hodinářem konzultovala technickou konstrukci, až vznikl první prototyp, který položil základ moderním skládacím deštníkům.

Jejich velký výběr najdete v našem e-shopu, ať už se jedná o deštníky skládací automatické nebo manuální včetně mini manuálních deštníků. Vzorům a barevnosti se meze nekladou, a tak vybírejte a popusťte uzdu fantazii dříve, než vás venku zaskočí letní liják.

Použitý zdroj: Wikipedia

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení